Dlaczego warto postawić na kosmetyki naturalne?

Ostatnio coraz więcej osób sporo uwagi poświęca zarówno składom kosmetyków, jak i sposobom, w który są one pozyskiwane. Wielu konsumentów decyduje się również na zakup produktów bogatych w wysokiej jakości substancje, często pochodzące z natury. Dobroczynna moc ekstraktów z ziół i kwiatów była znana zarówno w pielęgnacji, jak i w medycynie od wieków, nic więc dziwnego, że przemysł kosmetyczny coraz częściej stawia na naturalne składniki zawarte w kremach czy olejkach.

Przyjazne dla skóry i środowiska

Kosmetyki naturalne to właśnie te produkty, w których składzie znajdują się wyłącznie substancje pochodzenia roślinnego lub mineralnego. Komponenty muszą również pochodzić z ekologicznych upraw, wykluczone więc jest stosowanie nawozów chemicznych, pestycydów i innych potencjalnie drażniących lub szkodliwych związków. Warto wiedzieć, że aby produkt mógł nosić miano kosmetyku naturalnego, przynajmniej 95% składników w nim zawartych musi pochodzić właśnie z natury. Wykluczone jest również stosowanie parabenów, olei mineralnych lub silikonowych, składników ropopochodnych, mikroplastiku i innych sztucznych substancji. Wraz z możliwością wyboru rosną również potrzeby i oczekiwania kupujących, w związku z czym coraz więcej świadomych konsumentów stawia na kosmetyki naturalne. Przekonują ich do tego nie tylko widoczne na skórze efekty oraz bogate w odżywcze wyciągi składy, ale również fakt, że w procesie produkcji, eksploatacji i utylizacji produktów nie cierpi środowisko naturalne.

Odżywcza moc roślin

Znajdujące się w kosmetykach naturalnych składniki to przede wszystkim wyciągi z roślin i oleje pochodzenia naturalnego. Aktywne substancje nawilżają i regenerują skórę, a ich skuteczność potwierdzona jest badaniami. Kosmetyki naturalne są też mniej inwazyjne dla cery, dlatego chętnie sięgają po nie osoby zmagające się z alergiami i problemami skórnymi. Naturalne ekstrakty działają na naskórek odżywczo, dzięki czemu twarz wygląda na młodszą i wypoczętą. Wiele składników ma również działanie napinające, dzięki czemu naturalne olejki czy kremy potrafią wygładzić i ujędrnić skórę oraz sprawić, że zmarszczki będą mniej widoczne. Kosmetyki naturalne to również produkty do włosów. Użycie ich gwarantuje miękkie, łatwo układające się i błyszczące kosmyki.